U 15 v NDL stále bez porážky

25. 10. 2019

Ov víkendu 12.- 13.10:2019 jsme hráli venku dvě těžká utkání. Vždy se snažíme vnutit soupeři náš styl hry založený na precizní obraně a rychlém přechodu do protiútoku. To jsme hráli i se soupeři v Lipníku a Přerově, přesto obě utkání byla velmi odlišná.

U 15 v NDL stále bez porážky

 

Lipník : Zlín 61:94 (10:33, 27:67,41:95)

Kluci měli výborný nástup do zápasu a od začátku se utkání odehrávalo čistě v naší režii. Proto už na konci první čtvrtiny svítilo na tabuli 39:4. Na druhou čtvrtinu šla na hřiště kompletní druhá pětka a to umožnilo soupeři nabýt trochu pevné půdy pod nohama a získat pocit, že má šanci se vrátit do zápasu. Kluci kontrolovali zápas, průběžně udržovali pohodlný náskok a hráči z lavičky dostávali větší prostor než bývá zvykem.

Přerov: Zlín 62:79 (16:18, 27:34, 47:58)

Opět jsme se snažili vstoupit jednoznačně do zápasu a nastavit si hru podle sebe, ale v Přerově se nám to nedařilo tak jak bychom si přáli. Přerov byl na nás připravený a naší rychlé hře a nekompromisní obraně houževnatě vzdoroval. Vybudovali jsme se si mírný náskok a přestože jsme ho v každé čtvrtině o pár bodů navýšili, tak soupeř se snažil opakovaně utkání zvrátit ve svůj prospěch. Každý daný bod nás hodně bolel a život nám komplikovala i nízká úspěšnost při zakončení. To jsme museli dohánět vydřenými zisky v obraně. Když hostujeme, musíme se přizpůsobit. Z lavičky to občas vypadalo všelijak a i přesto, že se nám dařilo vytvářet tempo, tak se nám nedařilo diktovat si hru. Naopak divácky šlo o atraktivní a dramatické utkání ve výborné atmosféře. Přerov z toho udělal derby a my se těšíme na odvetu doma

Kroměříž : Zlín 62:70 (14:21,  30:35, 47:53)

Předehrávali jsme u nejbasketbalovějšího soupeře. Od začátku jsme soupeře dostali pod tlak a získali mnoho míčů bohužel jsme je nedokázali proměnit v koše. Soupeř toho využil a postupem času korigoval skóre. Dokonce ve čtvrté čtvrtině otočil skoré na 54:5. To již na lavičce seděli hráči základní sestavy Vyplel a Kovařík. Kluci z lavečky ukázali charakter a prezentovali se velmi slušnou obranou a zúročili nacvičené výběhy do RP a soupeři odskočili a utkání dotáhli do vítězného konce.

Mínusy:

  1. Zapracování na úspěšnosti střelby
  2. Méně ztrát
  3. Lépe pracovat s vnějšími podmínkami – být odolnější, tvárnější
  4. Trenér lépe pracovat s „randomize“ (nahodile proměnná)

Plusy:

  1. Jsme team máme tvář a charakter
  2. Ohromný potenciál celého družstva – všech hráčů
  3. V průběhu hry reakce, zlepšení dle situace
  4. Lavečka žila, Jakub se sice vyfauloval, ale jakmile byl na lavičce strhl ostatní a všichni skandovali (dokonce faktor XY několikrát napomínal – hold přístupem jsme jiná liga a někteří na to neumí reagovat)
  5. Postupně si vše sedá a všichni se zapojují i nováčci si rychle zvykají na naše standarty

 

Statistiky jsou na:https://www.cbf.cz/souteze/statdruzstva_10027_soutez_2792.html

Všem díky za odvedenou práci a povzbuzení do další.

Děkuji i rodičům za morál a podporu DW

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar