U10 mix – dvě domácí vítězství nad Olomoucí

13. 12. 2021

Naši nejmladší minižáci smíšené kategorie U10 odehráli na domácí palubovce další dvě svá utkání, tentokrát přijel čistě chlapecký tým z Olomouce. Zápasy se z organizačních důvodů hrály v páteční podvečer. Střetly se v nich celky z čela tabulky, takže tempo bylo vysoké a s notnou dávkou bojovnosti ze strany hostů i domácích. V obou duelech se nám povedlo zvítězit, a tak si naše družstvo zaslouženě připisuje osmou výhru ze všech osmi doposud odehraných zápasů letošní sezóny!    

U10 mix – dvě domácí vítězství nad Olomoucí

Do obou duelů jsme vstoupili zodpovědně, zejména v obraně, a dařilo se nám také převážně po individuálních akcích prosazovat se v útoku. Z mého pohledu byly liché hrací periody (Q1 a Q3) o poznání basketbalovější, kdy na soupeře platilo okamžitě po zisku míče přímočaře atakovat koš nebo přihrát na rozběhnutého spoluhráče. V sudých periodách (Q2 a Q4) jsme se asi až moc snažili vést balón do postupného útoku, což mnohdy vedlo k celkem obvyklému (nežádoucímu) fenoménu u nejmladších minižáků – chumlu  u driblujícícho hráče a hromadné přetahované o míč. Zde platí známé pravidlo, že když jsou u driblujícího tři obránci, musí být nejméně dva jeho spoluhráči volní a měla by na ně jít přihrávka. To ale samozřejmě dříve, než se driblující hráč dostane pod tlak a už není schopen přihrát. Přihrávka na volného spoluhráče má být jednoznačně první volba. Pro nás trenéry jsou toto jen krásné příklady toho, co potřebujeme a budeme více procvičovat při trénincích.

Výsledky:

Strabag Zlín – BCM Olomouc                   48 – 9

Strabag Zlín – BCM Olomouc                   42 – 10

Na tomto místě bych rád vyzdvihl ještě jednu věc, tedy spíše dvě. Zaprvé, mám obrovskou radost z toho, že jsme i v této době vždycky schopni poskládat tým na zápas a odehrát vše v termínu, a to i s pomocí mladších hráčů – jim velká pochvala! A zadruhé, velmi se mi líbí a oceňuji chuť hráčů trénovat a hrát zápasy. Z dětí je cítit zaujetí pro sport a radost, tedy to nejdůležitější. Jen tak dál!     

Více k soutěži na: https://olo.cbf.cz/souteze/sezona-2021-2022.html (nejmladší minižáci U10 / Oblasti / ročník 2021/22 / Středomoravský přebor / Základní část)

Děkujeme rodičům a příznivcům za podporu v hledišti.

Trenéři Katka a Pavel  

 

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar