U10 mix - na závěr sezóny dvě prohry na turnaji v Kyjově

17. 05. 2019

U10 mix - na závěr sezóny dvě prohry na turnaji v Kyjově

V neděli 12. 5. jsme s kategorií U10 mix odehráli závěrečný turnaj této sezóny v Kyjově, kde jsme se utkali nejprve s domácím smíšeným družstvem TJ Jiskra Kyjov a poté s ryze chlapeckým týmem BCM Olomouc. V obou sehraných utkáních byli soupeři nad naše síly a prohráli jsme vždy rozdílem asi 40 bodů. Jak je na těchto minižákovských turnajích zvykem, mezi utkání byly vloženy dovednostní soutěže, při kterých si hráči mohli vyzkoušet nová cvičení a porovnat své schopnosti se stejně starými dětmi z jiných klubů.

 

Turnaj jsme odehráli ve slušném počtu 16 hráčů s velmi širokým rozptylem ročníků narození 2008 – 2012. Z toho do určité míry plyne obrovská výkonnostní nevyrovnanost jednotlivých hráčů, ačkoli věk nutně nemusí být rozhodujícím kritériem. Zde je ale důležité spíše to, že naši svěřenci okusí atmosféru soutěžních utkání a budou mít určitou herní zkušenost pro posun do vyšší kategorie U11, ve které již zápasy mají větší tempo a náboj a striktnější pravidla. Pro nás byla škoda, že v týmech obou soupeřů bylo dost hráčů, kteří již pravidelně hrají soutěž U11 a výkonnostně jsou tak pochopitelně výš.   

 

Hodnocení letošní sezóny

Právě skončenou sezónu lze hodnotit jednoznačně kladně, protože splnila, co měla. Účast dětí na trénincích a na venkovních i domácích utkáních je výborná. V našem družstvu vládne příjemný sportovní duch a děti nabyly první zápasové zkušenosti. Část dětí v závislosti ročníku narození postoupí do vyšších kategorií U11 chlapci/dívky, kde se připojí k hráčům, kteří již soutěž U11 hráli letos, ale věkově ji budou moci hrát ještě příští rok.

 

Děkujeme rodičům za odvoz dětí na turnaj a za podporu v hledišti.   

 

Katka a Pavel

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj