U11 chlapci - úspěšné představení na Festivalu basketbalu v Ostravě - 4. místo

3. 05. 2023

Zdařilé zakončení své letošní zápasové sezóny mají za sebou chlapci kategorie U11, kdy o uplynulém víkendu dovezli krásné 4. místo z Festivalu basketbalu, který se konal souběžně s Mistrovstvím ČR (MČR) v Ostravě. Krátce k systému kvalifikace družstev do těchto závěrečných turnajů minižákovských kategorií (U11 - U13). Týmy, které se umístily na prvních místech ve svých oblastech, postupují na MČR. Družstva z druhých míst jednotlivých oblastí pak postupují na Festival basketbalu. Na tomto třídenním turnaji náš tým zaznamenal 3 výhry a 2 porážky a skončil na konečném 4. místě. 

U11 chlapci - úspěšné představení na Festivalu basketbalu v Ostravě - 4. místo

 

Výsledky - základní skupina:

STRABAG Zlín – BK NH Flames Ostrava                      60 – 9

STRABAG Zlín – BK BRANDÝS NAD LABEM               97 – 21

STRABAG Zlín – BK SKOKANI Brno                             52 – 45

STRABAG Zlín – Sokol Pražský                                    43 – 62

 

V základní skupině jsme obsadili 2. místo za Sokolem Pražským a v boji o bronz jsme se prohráli s Havířovem rozdílem 16 bodů. 

STRABAG Zlín – TJ START Havířov                             41 – 57

Hodnocení turnaje:

Naši kluci na této vrcholné akci předváděli vynikající výkony na hranici svých aktuálních možností, a to jak individuálně, tak týmově. Měli jsme možnost potkat se na palubovce s výkonnostně srovnatelnými soupeři z jiných regionů ČR. Akce tohoto typu jsou pro nás z mnoha důvodů jednoznačně přínosné. Měli jsme možnost vidět současné trendy a nyní víme, jak si stojíme v republikovém srovnání - co děláme dobře a v čem naopak zaostáváme. Kluci si užili příležitost strávit společně více času, potkat nové kamarády z jiných týmů a další basketbalové osobnosti, zažít atmosféru velké akce. Prezentovali jsme se kvalitním basketbalem, a dobře jsme tak reprezentovali náš klub. Za výrazné a vyrovnané výkony ve všech utkáních se do ALL STARS pětky Festivalu U11 dostal z našeho týmu Štěpán Vlk a nejvýraznější osobností našeho družstva byl vyhlášen Vítek Skoupil. Oběma patří velká gratulace. 

Více k akci na: https://www.bknhostrava.cz/mcr-u11-festival-u12/

Děkujeme rodičům a příznivcům za podporu na turnaji! 

Trenéři Pavel a Lukáš. 

 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza