sipka

PŘEDCHOZÍ AKTUALITA

Basketbalová sobota pro kluky U12

sipka

DALŠÍ AKTUALITA

Dívky U17 doma nezaváhaly

U11 chlapci – 2 x výhra v Hranicích

7. 11. 2022

V sobotu odehráli chlapci U11 další kolo své soutěže, kdy tentokrát venkovní palubovce narazili na soupeře z opačného konce tabulky – mix družstvo Hranic. Předzápasové předpoklady se naplnily a v obou utkáních se nám povedlo bez problémů zvítězit. Přes jednoznačné výsledky se ale nedá hovořit o tom, že bychom celý průběh měli zcela pod kontrolou. Příčiny a důsledky jsou detailněji rozebrány dále.

U11 chlapci – 2 x výhra v Hranicích

 

Do obou zápasů jsem se rozhodl od základů přeházet sestavy, abych rozbil vžité herní stereotypy. Protože v minižákovském basketbalu by měl (ideálně) každý hráč být maximálně komplexní, aby byl na hřišti schopen zastat jakoukoliv úlohu. K zápasům bylo k dispozici celkem 16 hráčů, z nichž jsem vytvořil 3 pětky (plus jeden střídající) vzestupně podle nabytých zápasových zkušeností. Každá pětka měla k dispozici celý čas své hrací periody, takže lze dobře hodnotit výkon. Projev na palubovce samozřejmě odpovídal tomu, že snad všichni kluci byli rázem nuceni hrát úplně jinak, než byli z celé dosavadní sezóny zvyklí. Pro kluky i mě je to opravdu spousta nových poznatků.

První pětka – kluci musí jednoznačně zlepšit orientaci na hřišti a lépe reagovat na změny obrana/útok. Celkově, ale v obraně zejména, nesmí být líní běhat, protože jinak dostávají laciné koše z brejků. V útoku musí najít odvahu vzít na sebe zodpovědnost a vydriblovat na útočnou polovinu. Bez toho to prostě nepůjde. Základem ale musí být maximální úsilí ve všech obranných činnostech – v sobotu jsem toto postrádal.

Druhá pětka – hráči v obraně celkem OK, chvílemi ale naivní poziční hra – přistoupení k hráči ze špatné strany a přehození. V útoku ale také velký problém na driblinku a schopnosti předriblovat s jistotou na útočnou polovinu. Někteří kluci nejsou zatím zvyklí vyvážet balon (Jáchym, Jarda, Tomáš), protože to vždy v jejich pětce dělal někdo jiný. Hra do koše byla pak už v pořádku.

Třetí pětka – hráči poprvé na hřišti takto společně, každý má již vysokou individuální vyspělost. Zde je potřeba zbytečně nezdržovat tempo hry driblinkem a jen jednoduše přihrávkou přenést hru na lépe postaveného spoluhráče nebo jít přímočaře do zakončení. Na začátku malinko problém se s tímto srovnat. Obrana absolutně na jedničku – za oba zápasy 0 obdržených bodů!!! Útočná fáze na konci také již vynikající. Důkazem byla akce v samém závěru druhého duelu, kdy hráči získali balón, přenesli hru na Štěpána, který čistou trojkou skóroval. V kategorii U11 opravdu něco nevídaného!  

Výsledky:

TJ Sigma Hranice MIX – STRABAG Zlín                  34 – 61

TJ Sigma Hranice MIX – STRABAG Zlín                  20 – 65

Zápasy hodnotím jednoznačně kladně, využili jsme možnost vyzkoušet si nové věci. Nyní víme, kde má kdo jaké rezervy a na čem musíme intenzivněji zapracovat. Oceňuji soupeře za to, v jaké intenzitě oba zápasy odehrál. Je skvělé, že se takto našemu sportu věnují a celý český basketbal tím posouvají vpřed.  

Klukům gratuluji k předvedeným výkonům a fanouškům pak za podporu z hlediště. Další utkání odehrajeme v sobotu 19. 11. 2022 doma proti Olomouci A.

Více k soutěži na: https://cz.basketball/soutez/3950?p=7270

Trenér Pavel  

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj