sipka

PŘEDCHOZÍ AKTUALITA

Clapci U13 na turnaji v Ostravě

sipka

DALŠÍ AKTUALITA

Kluci U12 v Olomouci 2 prohry

U11 chlapci – o víkendu 4 x vítězně!

28. 03. 2023

Náročný víkend mají za sebou kluci kategorie U11, kdy v sobotu dopoledne doma přivítali průběžně poslední tým tabulky, Hranice. A poté v neděli družstvo Kroměříže patřící naopak mezi nejlepší z naší skupiny. Navíc s evidentně vzrůstající výkonností, kterou o den dříve prokázalo jednou výhrou nad Olomoucí A. Ve všech zápasech jsme dovedli prodat větší basketbalovou vyspělost – v neděli opravdu jen o kousek – a zaslouženě zvítězili.  

U11 chlapci – o víkendu 4 x vítězně!

 

Zlín – Hranice MIX (sobota)

Stejně jako v podzimní části soutěže dostali v tomto dvojutkání mnohem větší prostor hráči, kteří nemají tolik zkušeností se silnými týmy (Kroměříž, Olomouc A). Pro ně je to ideální příležitost vyzkoušet si novou roli – vzít zodpovědnost sám na sebe. V těchto dvou zápasech si dal koš snad úplně každý. Na herním projevu bylo znát, že se potkala družstva z opačných pólů tabulky a určitě také to, že družstvo hostů bylo složeno i z děvčat.

Výsledky:

STRABAG Zlín – Sigma Hranice MIX                      117 – 20

STRABAG Zlín – Sigma Hranice MIX                      109 – 12

Zlín – Kroměříž (neděle)

Oproti sobotě jsme zúžili rotaci hráčů tak, že hlavní porci minut odehráli ti nejzkušenější. Cílem bylo mimo jiné vyzkoušet, jak se kluci tuto zápasovou zátěž zvládnou. Od začátku se hrál velmi fyzicky náročný basket. Nám se vůbec nedařilo aplikovat naši technickou kombinační hru, a když se k tomu přidalo velké množství neproměněných šancí, znervózněli jsme. To mělo za následek další kupení banálních chyb jako přešlapy při vyhazování z autu, přihrávky na hráče, který stál po vyhození ještě za autovou čárou atd. Naopak Kroměříž nás za chyby trestala proměňováním jednoduchých rychlých protiútoků skoro bez obrany. Klukům se ale nakonec povedlo srovnat si myšlenky v hlavě a utkání jsme po urputném boji dokázali v poslední čtvrtině překlopit na svou stranu.

Do druhého duelu jsme obměnili sestavu, což přineslo jisté oživení. Opět se hrál fyzicky náročný basket s množstvím soubojů na zemi, takže ani tento zápas tolik basketbalové krásy nepřinesl. Přecejen jsme ale vývoj lépe kontrolovali a zápas dotáhli k druhé výhře.

Výsledky:

STRABAG Zlín – Slavia Kroměříž                             47 – 35

STRABAG Zlín – Slavia Kroměříž                             70 – 55

Nezbývá mi než pochválit všechny kluky za správné mentální nastavení, touhu prodat na hřišti maximum toho, co cvičíme na trénincích, a vůli jít si za výhrou. Mám velkou radost z toho, že výkony našeho družstva jsou týmové a jsou založeny na tom, jak se kluci na hřišti vzájemně doplňují a jak spolupracují. Trvale se snažíme vycházet z důsledné osobní obrany (pouze svého hráče) a útočná fáze je pak nadstavba, ve které můžou hráči různě uplatňovat svou kreativitu - tam se jim do toho snažím moc nezasahovat. Znovu se potvrdilo, že u této věkové kategorie je klíčovou dovedností schopnost ubránit svého hráče, a v útoku pak jednoznačně driblink. Vše ostatní je zatím nadstavba, kterou budeme dále společně rozvíjet.   

Děkuji všem fanouškům z obou táborů za pěknou sportovní atmosféru v hale. Další utkání odehrajeme v sobotu 15. 4. 2023 na venkovní palubovce proti Olomouci A.

Více k soutěži na: https://cz.basketball/soutez/3950?p=7270

Trenér Pavel

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj STRABAG NSA