U11 chlapci – s Olomoucí A doma 1-1

21. 11. 2022

V sobotu jsme na domácí palubovce měli možnost přivítat nejsilnější tým soutěže – kluky z BCM Olomouc A. Utkala se dvě družstva, která do této soboty neměla ani jednu prohru. Dopředu jsme věděli, že nás nebude čekat nic snadného, což se taky potvrdilo. Hrál se fyzicky náročný rychlý basket. Sobotní měření sil dopadlo nakonec neutrálně s výsledkem 1-1 na zápasy.

U11 chlapci – s Olomoucí A doma 1-1

 

Do těchto zápasů jsme se rozhodli malinko zúžit hráčský kádr, aby kluci celou dobu hráli v potřebném tempu. V prvním duelu se nám dařilo uplatňovat svou rychlou technickou hru. Tím se nám povedlo eliminovat výškovou převahu na straně soupeře. Obě pětky předvedly dobrý stabilní výkon a zaslouženě jsme vyhráli rozdílem 8 bodů.   

Vstup do druhého zápasu byl ale z naší strany výrazně nepovedený. Možná pod dojmem předešlé výhry se kluci snadno nechali překonávat ve všech herních činnostech, což mělo za následek ztrátu 15 bodů po této hrací periodě. Dostat 20 bodů za čtvrtinu je prostě moc. V dalším průběhu jsme se vždy dokázali na chvíli zlepšit, ale pořád nás sráželo velké množství neproměněných šancí a hlavně pak laciné koše po rychlých protiútocích soupeře úplně bez naší obrany. S tímto přístupem proti tak kvalitnímu družstvu nemůžeme pomýšlet na výhru. 

Výsledky:

STRABAG Zlín – BCM Olomouc A                           51 – 43

STRABAG Zlín – BCM Olomouc A                           35 – 50

Hodnocení:

Celkově vzato všichni kluci podali velmi dobré výkony. Přes moje velké rozčarování (to neskrývám) během a bezprostředně po skončení druhého zápasu hodnotím s odstupem času všechno smířlivěji a jenom pozitivně. Stála před námi výzva, se kterou se hráči popasovali se ctí. Výkyvy v koncetraci a ve výkonnosti jsou zcela přirozené a ke sportu jednoznačně patří. Přínos takto těžkých zápasů je nesporný. Emočně náročnější, ale se spoustou nových zkušeností. Nyní přesně víme, kde jsou naše slabiny a na čem musíme zapracovat. Opravdu celý tým má moje uznání a pochvalu za nasazení a za bojovnost. Navíc velmi milým překvapením byly pro mě výkony Jonáše a Patrika – obranné činnosti a orientace na hřišti na jedničku.       

Chlapcům gratuluji k předvedeným výkonům! Další utkání odehrajeme v sobotu 3. prosince 2022 na palubovce Kroměříže.

Více k soutěži na: 

https://cz.basketball/soutez/3950?p=7270

Trenér Pavel  

 

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj