U15 s brněnskými celky 0:2

6. 10. 2021

O víkendu jsme na domácí palubovce hostili týmy z Brna.

Sobotní utkání s nejkvalitnějším týmem naší skupiny ukázalo naši sílu a zároveň odkrylo naše slabiny. Soupeři jsme velmi srdnatě vzdorovali v obraně - co by za 74 obdržených bodů daly některé jiné celky v soutěži -, ale v útoku jsme se prosazovali velmi těžkopádně a dosažení každého koše nás stálo mnoho sil.

V nedělním utkání jsme Basketu Brno byli po tři čtvrtiny vyrovnaným soupeřem. Kdo by za poločasového stavu 33:33 čekal, jak snadno soupeř ve třetím hracím období odskočí. Třetí čtvrtinu jsme naprosto zaspali, nepomohli ani dva povzbudivé timeouty, a po prohře 6:29 jsme již na konečné vítězství pomýšlet nemohli. Nesložili jsme zbraně a alespoň poslední čtvrtinu jsme vyhráli.

SKB Zlín - Tygři Brno 41:74

SKB Zlín - Basket Brno 55:77

Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. Ani za rozhodnutého stavu jsme v obou zápasech nepolevovali, bojovali o každý míč a nutili soupeře obě utkání hrát obezřetně až do posledního hvizdu rozhodčího.